Jak przygotować się do przeprowadzki w niesprzyjających warunkach pogodowych?

Decyzja o zmianie miejsca zamieszkania mimo tego, że zazwyczaj planowana jest z wyprzedzeniem to niestety nie mamy wpływu na to w jakich warunkach pogodowych będzie musiała zostać przeprowadzona. Zarówno zimą, jak i latem możemy mieć do czynienia z niekorzystną pogodą,jednak można się na to przygotować.

1. Sprawdź prognozę pogody

Nawet jeśli termin przeprowadzki wypada za kilka tygodni, warto zacząć sprawdzać ją już w momencie gdy pojawi się planowana prognoza na ten czas. Ponadto jeśli mamy taką możliwość lepiej jest przewozić rzeczy w okresie letnim, ciepłym i w porach gdy nie ma intensywnych opadów.Pamiętajmy również, że przy sprawdzaniu prognozy pogody warto przejrzeć kilka różnych źródeł, tak aby móc je ze sobą porównać.

2. Odpowiednio zabezpiecz przewożone przedmioty

Szczególnie gdy będziemy się przeprowadzać zimą to bez względu na to jaka ma być przewidywana pogoda rzeczy należy odpowiednio zapakować. Warto owinąć je folią stretch, która jest odporna na deszcz. W ten sposób nie będziemy musieli się denerwować, że przewożony sprzęt ulegnie uszkodzeniom.

3. Zadbaj o odpowiedni strój

Nie mamy tu na myśli jakiegoś wyjątkowego ubrania, ale warto żeby było ono wygodne, ponieważ dużo łatwiej będzie nam wtedy przenosić i rozpakowywać pudełka. Co więcej, gdy na dworze jest zimno, nie lekceważ tego i ubierz się ciepło. Często podczas przeprowadzki wydaje się, że wcale nie spędzamy dużo czasu na zewnątrz, to jednak tylko złudzenie. Zakładając odpowiedni strój unikniemy przeziębienia.

4. Pomyśl o przedmiotach zapakowanych w kartony

Bez względu na to co zostało w nich umieszczone, jeśli zmieniamy miejsce zamieszkania zimą, takie kartonowe pudła należy owinąć od spodu dodatkową folią. W ten sposób nawet jeśli będą stały na śniegu czy mokrej powierzchni, karton nie ulegnie zniszczeniu i co najważniejsze woda nie dostanie się do środka.

Warto zauważyć, że przedstawione powyżej wskazówki są przydatne nie tylko zimą. Nawet gdy przeprowadzamy się latem nigdy nie mamy pewności, jaka pogoda będzie nam tego dnia towarzyszyć. Dlatego jeśli chcemy uniknąć dodatkowego stresu warto zastosować się do tych wskazówek również latem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *