Jak zaplanować przeprowadzkę?

Decydując się na zmianę miejsca zamieszkania musisz mieć świadomość, że jeśli ma ona przebiec sprawnie i bezproblemowo, to należy się do niej odpowiednio przygotować. Jak to zrobić? Poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek, które podpowiedzą, jak zaplanować przeprowadzkę.

1. Po pierwsze należy zarezerwować termin w firmie przeprowadzkowej, która udostępni nam swoją ekipę do pomocy. Ze względu na to, że zmianę miejsca zamieszkania planujemy dużo wcześniej to znając konkretny termin należy od razu zadzwonić i dowiedzieć się czy wybrana ekipa jest wolna w tym terminie i od razu ją zarezerwować. Nie bez powodu jest to pierwszy punkt na naszej liście.

2. Kiedy uda się już zarezerwować odpowiednią ekipę złóż wniosek w pracy o urlop na ten dzień. Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę, bo wtedy może być znacznie trudniej uzyskać wolne.

3. Przygotowując się do pakowania zaopatrz się w kartony różnej wielkości, które możesz kupić lub zapytać w najbliższym sklepie spożywczym czy nie mają jakichś zbędnych opakowań. Takie sklepy często chętnie oddają kartony po produktach.

4. Pakuj się powoli i dokładnie zastanów się nad tym czy na pewno potrzebujesz wszystkich przedmiotów, które udało Ci się zgromadzić przez te kilka lat. Przeprowadzka to przecież doskonały moment na to, żeby pozbyć się zbędnych przedmiotów, nieużywanych od wielu lat. Pomyśl, że im więcej zbędnych rzeczy wyrzucisz tym mniej trzeba będzie przewieźć.

5. Warto również zarezerwować miejsce pod budynkiem, z którego będziesz się wyprowadzać w ten sposób ekipa nie będzie miała problemu z przenoszeniem przedmiotów do ciężarówki. Co więcej cały proces będzie dużo szybszy niż w przypadku noszenia ich na dużą odległość.

6. Jeśli jesteś rodzicem dokładnie zaplanuj kto zajmie się dziećmi podczas przeprowadzki, albo kto odbierze je z przedszkola lub szkoły. Dzięki temu nie będziesz martwić się dodatkowymi sprawami i możesz mieć pewność, że Twoje dzieci będą bezpieczne.

7. Ostatnia rzecz, która wydaje się dosyć oczywista to załatwienie niezbędnych formalności takich, jak wymeldowanie się ze starego mieszkania, zameldowanie w nowym. Zmiana adresu we wszystkich dokumentach – dowodzie, paszporcie, ale również zmiana adresu korespondencyjnego.

Pamiętaj! Żeby zaplanować przeprowadzkę i uniknąć niepotrzebnego stresu oraz zamieszania warto dostosować się do podanych przez nas wskazówek. W ten sposób zniesienie, zapakowanie, a następnie przewiezienie rzeczy będzie przebiegało dużo sprawniej, a co najważniejsze będzie Ci się dużo łatwiej rozpakować i urządzić się w nowym mieszkaniu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *