Przeprowadzka – od czego zacząć pakowanie?

Zmiana miejsca zamieszkania to zawsze duże wyzwanie, bez względu na to czy przeprowadzka odbywa się w obrębie jednego miejsca, czy przenosisz się do innego województwa. Istnieje jednak kilka sposobów, które mogą okazać się pomocne i ułatwić pakowanie. Oto one:

  1. Przygotuj akcesoria do pakowania: czyli kartony, worki, taśmę klejącą, markery, papier lub folię bąbelkową. Zaopatrz się w nie przed przeprowadzką i nie zaczynaj bez nich pakowania, tylko w ten sposób dobrze oznaczysz pudła oraz odpowiednio zabezpieczysz ich zawartość.
  2. Zachowaj kolejność: jeśli zaczynasz pakować sprzęty kuchenne oraz żywność, to nie pakuj w tym samym czasie przedmiotów z innego pomieszczenia. Najpierw skończ jedno, później zacznij drugie, w ten sposób unikniesz chaosu i dużo szybciej uporasz się z bałaganem.
  3. Zrób selekcję: zmiana miejsca zamieszkania to doskonały moment, aby pozbyć się starych i nieużywanych przedmiotów. Odłóż je w osobne pudełko i zaproponuj znajomym albo sąsiadom, możesz też sprzedać je przez internet lub oddać potrzebującym.
  4. Nie przesadzaj z ciężarem: kartony są bardzo pojemne, dlatego też podczas pakowania często patrzymy z zachwytem ile pomieszczą, problem pojawia się gdy taką paczkę trzeba podnieść. Dlatego pamiętaj, żeby ciężkie rzeczy wkładać do mniejszych kartonach, dzięki czemu łatwiej będzie je podnieść.
  5. Jako pierwsze spakuj rzeczy, których rzadko używasz: najczęściej będzie to odzież sezonowa, ale również niektóre sprzęty kuchenne. Takie rozwiązanie sprawi, że nagle nie okaże się, że pilnie potrzebujesz czegoś, co znajduje się na samym dnie.
  6. Stwórz pudełko z najpotrzebniejszymi rzeczami, takimi jak ręczniki, kosmetyki, kawa, herbata, piżamy. W ten sposób wszystkie potrzebne przedmioty będzie można znaleźć w jednym miejscu, bez rozpakowywania dużej liczby pudeł.
  7. Dokładnie opisz kartony, zaznacz jakiego rodzaju produkty znajdują się wewnątrz. Dobrym rozwiązaniem jest też przyklejenie kolorowych taśm lub narysowanie symboli, które będą oznaczały z jakiego pomieszczenia są to przybory – kuchnia, łazienka, salon, sypialnia itp.

Przedstawione powyżej wskazówki znacznie ułatwią nie tylko pakowanie, ale również całą przeprowadzkę. Bez względu na to czy korzystasz z usług firmy, czy samodzielnie przewodzisz rzeczy, ich odpowiednie oznaczenie znacznie usprawni całą przeprowadzkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *