Przeprowadzka za granicę – co zabrać?

Zmiana miejsca zamieszkania zawsze wiąże się z dużym zamieszaniem. Często również z paniką, w którą wielu z nas wpada zastanawiając się co ze sobą zabrać i jakim cudem pomieścić te wszystkie rzeczy w samochodzie. Jeszcze więcej problemów i stresu niesie ze sobą przeprowadzka za granicę. Jak sobie poradzić z takim wyzwaniem? Sprawdź nasze wskazówki!

Przede wszystkim na początku przed przeprowadzką za granicę należy załatwić wszystkie formalności dotyczące niezbędnych dokumentów, nowego mieszkania, zameldowania i innych ważnych spraw. Kiedy wszystko jest gotowe należy zadać sobie pytanie – co zabrać? Odpowiedź wcale nie jest prosta. Wielu z nas ma problem, żeby spakować się na wakacje, a co dopiero podczas przeprowadzki za granicę na kilka miesięcy lub lat. Dlatego warto podzielić rzeczy na kilka podstawowych kategorii.

  1. Ubrania: mimo tego, że z założenia nie zajmują dużo miejsca to spakowanie całe szafy podczas przeprowadzki stanowi ogromne wyzwanie. Na początku dokonaj selekcji, zastanów się czego na pewno nie będziesz nosić i najlepiej od razu komuś oddaj lub sprzedaj. Jeśli za granicę pojedziesz samochodem to warto zabrać ze sobą cięższe ubrania, lekkie i cienkie zawsze łatwiej dosłać pocztą.
  2. Meble: często wynajmując mieszkanie za granicą możemy znaleźć takie z pełnym wyposażeniem, dlatego zastanów się czy nie lepiej wybrać umeblowane mieszkanie. Wtedy możesz też sprzedać stare meble i zyskać trochę pieniędzy na nowy start.
  3. Kosmetyki: podobnie jak w przypadku ubrań konieczna będzie selekcja, zabierz tyko to co niezbędne, resztę możesz kupić na miejscu, a zawsze trochę odciążysz swój bagaż.
  4. Pamiątki: jak wiadomo nie są to przedmioty niezbędne do przeżycia, ale na pewno pomogą Ci, gdy zatęsknisz za bliskimi. Zabierz tylko te, które są dla Ciebie najcenniejsze, resztę możesz zastąpić zdjęciami, które oprawisz w ramki na miejscu.
  5. Zabawki: to kwestia problematyczna dla rodzin z dziećmi, ponieważ maluchy nie chcą rozstawać się ze swoimi pluszakami. Warto jednak porozmawiać z dzieckiem i pójść na kompromis, np. zaproponować, że połowa zostanie w kraju, np. u babci lub cioci.

Przeprowadzka za granicę nie jest prosta, ale nie jest także niemożliwa do realizacji. Podstawą jest planowanie oraz dobry system pakowania. Podziel rzeczy tematycznie, opisz kartony, a zamiast męczyć się z samodzielnym przewożeniem mebli lub innych wielkogabarytowych przedmiotów zatrudnij w tym celu profesjonalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *