Przesądy związane z przeprowadzką.

Sprawdź, jakie przesądy wiążą się z przeprowadzką do nowego miejsca.

Jeśli planujesz przeprowadzkę, to koniecznie musisz poznać kilka przesądów, które wiążą się ze zmianą miejsca zamieszkania. W ten sposób dowiesz się kiedy najlepiej się przeprowadzić oraz jak się do tego przygotować.

  1. Wybierz właściwy dzień: zgodnie z przesądem najlepszy dzień na przeprowadzkę to środa lub sobota. Zmiana miejsca zamieszkania w środę wróży w przyszłym domu wielu gości, natomiast w sobotę zwiastuje szczęście.
    Wiele przesądów mówi również o tym, że nie powinno się zmieniać miejsca zamieszkania w niedzielę, ponieważ jest to dzień wolny od obowiązków i należy to uszanować.
  2. Zachowaj kolejność w przenoszeniu mebli: jeśli chcesz, żeby Twoja rodzina żyła w dobrych relacjach, to jako pierwszy do mieszkania wnieś stół. Zgodnie z przesądem wróży to szczęście w rodzinie, ponieważ stół jest meblem przy którym domownicy wspólnie jedzą obiady i rozmawiają, dzięki czemu poprawiają wzajemne relacje.
  3. Zapewnij sobie dostatek w finansach: wystarczy, że kobieta poukłada w kątach drobne monety (najlepiej grosiki), a wtedy w Waszym domu nigdy nie zabraknie pieniędzy.
  4. Nie zabieraj ze sobą niepotrzebnych rzeczy (śmieci): zgodnie z wierzeniami pozwoli Ci to odciąć się od dotychczasowych problemów. Co więcej, w ten sposób przy okazji przeprowadzki, pozbędziesz się niepotrzebnych przedmiotów.
  5. Nie obawiaj się potłuczonego szkła: zgodnie z dawnymi wierzeniami wskazane jest zbicie szkła zaraz po przybyciu do nowego domu. Mówi się, że taki zabieg ochroni mieszkające w nim osoby przed kradzieżą oraz włamaniem.
  6. Zabezpiecz i oczyść nowe mieszkanie: po przeprowadzce od razu pozbądź się złej energii, która mogła się w nim nagromadzić. W tym celu możesz okadzić wnętrza szałwią, pal świece w oknach wychodzących na południe, a w korytarzu zawieś lusterko na wysokości wzroku, z pomocą którego odstraszysz złe duchy.

Jak widać istnieje wiele różnych przesądów dotyczących zmiany miejsca zamieszkania, oczywiście należy pamiętać, że powstały one wiele lat temu, a od tego czasu dużo się zmieniło. Jeśli chcesz się do nich dostosować, to oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań, pamiętaj jednak, żeby nie przesadzać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *