Przesądy związane z przeprowadzką.

Sprawdź, jakie przesądy wiążą się z przeprowadzką do nowego miejsca.

Jeśli planujesz przeprowadzkę, to koniecznie musisz poznać kilka przesądów, które wiążą się ze zmianą miejsca zamieszkania. W ten sposób dowiesz się kiedy najlepiej się przeprowadzić oraz jak się do tego przygotować.

  1. Wybierz właściwy dzień: zgodnie z przesądem najlepszy dzień na przeprowadzkę to środa lub sobota. Zmiana miejsca zamieszkania w środę wróży w przyszłym domu wielu gości, natomiast w sobotę zwiastuje szczęście.
    Wiele przesądów mówi również o tym, że nie powinno się zmieniać miejsca zamieszkania w niedzielę, ponieważ jest to dzień wolny od obowiązków i należy to uszanować.
  2. Zachowaj kolejność w przenoszeniu mebli: jeśli chcesz, żeby Twoja rodzina żyła w dobrych relacjach, to jako pierwszy do mieszkania wnieś stół. Zgodnie z przesądem wróży to szczęście w rodzinie, ponieważ stół jest meblem przy którym domownicy wspólnie jedzą obiady i rozmawiają, dzięki czemu poprawiają wzajemne relacje.
  3. Zapewnij sobie dostatek w finansach: wystarczy, że kobieta poukłada w kątach drobne monety (najlepiej grosiki), a wtedy w Waszym domu nigdy nie zabraknie pieniędzy.
  4. Nie zabieraj ze sobą niepotrzebnych rzeczy (śmieci): zgodnie z wierzeniami pozwoli Ci to odciąć się od dotychczasowych problemów. Co więcej, w ten sposób przy okazji przeprowadzki, pozbędziesz się niepotrzebnych przedmiotów.
  5. Nie obawiaj się potłuczonego szkła: zgodnie z dawnymi wierzeniami wskazane jest zbicie szkła zaraz po przybyciu do nowego domu. Mówi się, że taki zabieg ochroni mieszkające w nim osoby przed kradzieżą oraz włamaniem.
  6. Zabezpiecz i oczyść nowe mieszkanie: po przeprowadzce od razu pozbądź się złej energii, która mogła się w nim nagromadzić. W tym celu możesz okadzić wnętrza szałwią, pal świece w oknach wychodzących na południe, a w korytarzu zawieś lusterko na wysokości wzroku, z pomocą którego odstraszysz złe duchy.

Jak widać istnieje wiele różnych przesądów dotyczących zmiany miejsca zamieszkania, oczywiście należy pamiętać, że powstały one wiele lat temu, a od tego czasu dużo się zmieniło. Jeśli chcesz się do nich dostosować, to oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań, pamiętaj jednak, żeby nie przesadzać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *